HS MEDICAL POLAND
HS MEDICAL POLAND • Defibrylacja
Dane firmy
Fabryczna 45 43-100 Tychy Tel.: 786 86 80 32 Dodano dnia:
Oceń firmę
Witryna firmy

HS MEDICAL POLAND • Defibrylacja

Kiedy i jak należy przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci? Czy zasady jej przeprowadzania są takie same jak w przypadku osób dorosłych? O zasadach defibrylacji u dzieci można poczytać na hsmedical.pl. Defibrylacja u dzieci przebiega inaczej. Przyczyny zatrzymania krążenia u dzieci są też inne. Defibrylację małego pacjenta należy zaczynać od wprowadzenia do organizmu 5 wdechów. Możliwe, że to wystarczy, aby przynajmniej na chwilę uzupełnić niedobór tlenu. To właśnie niedobór tlenu jest najczęstszą przyczyną omdleń i NZK u dzieci.

Resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci przeprowadza się nawet przy lekko wyczuwalnym tętnie. Chcąc przywrócić akcję serca, najlepiej użyć defibrylatora automatycznego. Jeśli zdarzenie nastąpiło w miejscu publicznym, warto rozejrzeć się, czy w pobliżu nie ma defibrylatora.

Defibrylator trzeba włączyć i podłączyć elektrody do ciała pacjenta. Urządzenie samo przeprowadzi analizę funkcji życiowych. Zdecyduje też, czy potrzebna jest elektrostymulacja. U dzieci, które ważą mniej niż 25 kg, należy użyć elektrod pediatrycznych.

Napisz komentarz

Przegląd firm w regionie

service picture
tapetuj.pl Sklep internetowy
service picture
MY WISH KATARZYNA SOWIŃSKA
service picture
Sklep Archjudyta